Undertango piedalās jau trešajā izrādē Latvijas Nacionālajā teātrī

Latviešu rakstniecības spožā zvaigzne vai latviešu tautas nodevējs? Varonis vai slepkava? Mākslinieks vai kolaboracionists? Runa, protams, ir par vienu no populārākiem latviešu rakstniekiem – Vili Lāci, kas atzinību baudīja gan neatkarīgās Latvijas gados, kad “Jaunākās Ziņas” ar viņa romāna “Zvejnieka dēls” turpinājumiem izpirka stundas laikā, gan padomju laikā, kad Lācis bija Ministru padomes priekšsēdētājs un viņa darbus lasīja gan zemnieki, gan augstskolu studenti.

Izrādē skan A.Maskata dziesmas kvartetam Undertango un solistiem- teātra aktieriem. Režisore I.Roga, komponists A.Maskats. Tuvākā izrāde 21. janvārī. Vairāk info www.teatris.lv

 

Undertango dalībnieki piedalās Ditas Lūriņas solokoncertā Sapnis par Brodveju

Nabadzīgās Romas prostitūtas Kabīrijas liktenis, līdzīgi Kerijas dzīvesstāstam, savulaik “uzpirka” maestro Raimondu Paulu, kurš pēc Fellīni slavenās filmas scenārija izveidoja mūziklu. Dita Lūriņa koncertuzveduma pirmajā daļā izdziedās Kabīrijas dziesmas, izsapņojot viņas sapni par labāku dzīvi, mīlestību un vēlmi būt uz skatuves. Uzveduma otro daļu varam saukt par Kabīrijas sapņa piepildīšanos – būs gan skatuve, gan krāšņi tērpi, gan lieliski skatuves partneri, gan dziesmas no visslavenākajām Brodveja izrādēm.

Izrādē 1. daļas muzikālo noformējumu veido Evita Dūra, Viktors Veļičko, pie klavierēm šoreiz maestro Raimonds Pauls. Otrajā daļā pievienojas Gidons Grīnbergs. Nākamā izrāde Nacionālajā teātrī 2013. gada 14. februārī.


Arī šosezon turpinam darbu izrādē Uz neatgriešanos

Foto G.Janaitis

Latviešu Romeo un Džuljetas mīlasstāsts uz vēsturiski sarežģītu notikumu fona. Ir 1939. gads, Hitlers aicina visus pasaules vāciešus atgriezties etniskajā dzimtenē un gatavoties karam. Latviešu strēlnieka, tagad naktssarga dēls Džonis iemīl vācbaltu meiteni, ārsta meitu Zigrīdu. Savas tīrās mīlestības jūtas jaunieši prot pasargāt no svešām acīm un atšķirīgās sociālās piederības, tomēr vēsturisko notikumu priekšā noturēties kopā ir neiespējami, ir jāizdara izvēle. Bet izvēle, kā dzīvot tālāk neatkarīgā Latvijā tolaik un šodien ir radniecīga.

Notikumi izrādē tiek ne tikai izdzīvoti, bet arī izdejoti tango ritmos mūziķu grupas “Undertango” pavadībā.

UZMANĪBU! 24. februārī Uz neatgriešanos tiek izrādīta pēdējo reizi!

Vairāk info www.teatris.lv